"AKTA OMIKRON": Bitva o planetu Zemi a lidskou Duši (12)
Po
určité pauze se vracím k tomuto seriálu, abych pokračoval v načaté
snaze přiblížit čtenářům Matrixu problematiku a skryté okolnosti
kolem Filadelfského experimentu. Přišel čas, abychom si
pověděli něco bližšího o rolích klíčových hráčů v naší hře, která
je rozehrána a která nás postupně, jak bude patrné, dovede do sféry
skutečností, které lze za normálních okolností skutečně jen stěží
předpokládat.
Mluvíme-li tedy o klíčových hráčích, pak mám na mysli především jakousi „svatou trojici“, která svého času stála za genezí projektů, které nakonec vyústily v tzv. „Filadelfský experiment“. Rád bych tedy zmínil pár základních informací k Albertu Eisteinovi, Nikola Teslovi a Johannu von Neumannovi. A začnu od vědecké ikony dvacátého století – Einsteina.
Z každé encyklopedie se dozvíme, že se tento vědec narodil dne 14. března 1879 v Ulmu. Svá studia začal na Polytechnické vysoké škole v Curychu se zaměřením na fyziku a matematiku. Je zajímavé, že na tuto školu byl přijat až na druhý pokus. Mezi roky 1902 – 1909 pracoval u švýcarského „Patentového úřadu“. V této době také zveřejnil své nejvýznamnější vědecké práce týkající se teorie relativity a kvantové teorie. Dalo by se říci, že v oblasti kvantové fyziky pokračoval v průkopnické činnosti jiného významného vědce, Maxe Plancka.
Einstein získával postupně na věhlasu a stal se poměrně známou celebritou ve vědeckém světě, a tato skutečnost mu zajistila místo mimořádného profesora teoretické fyziky na Univerzitě v Curychu. Zřejmě v roce 1914 se vrátil do Německa, kde zveřejňuje všeobecnou teorii realtivity. Po nástupu nacismu reaguje velmi rychle a emigruje do Spojených Států a pracuje na Univerzitě v Princetonu. Je nutno dodat, že součástí této Univerzity byl všeobecně dobře známý „Ústav pro pokročilá studia“, který v našem příběhu hraje velmi důležitou roli.
Na tomto místě je třeba také uvést, že základní myšlenka projektu „Rainbow“, který v podsta
Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.
Všechna práva vyhrazena. Materiál není povoleno bez písemného souhlasu autora jakýmkoliv způsobem publikovat, rozšiřovat či rozmnožovat, a to ani jeho části.
Obrazová příloha: Archiv autora