Exaktní základy kosmologie
Věda nemůže existovat bez exaktnosti neboli přesnosti. Základem exaktnosti je logika a matematika, protože pouze tyto vědní obory jsou a priory dané, nezávislé na zkušenostech. Když nějaký obor dostane exaktní základy nastává jeho rozmach s možnostmi praktického využití v mnoha oblastech života. Exaktnost je přechodem od moudrosti k poznání. Původně každý obor je dán pouze intuitivně, jeho zákony jsou jasné pouze talentovaným zasvěcencům, prožívá mnoho kritiky a útoků od démonských odpůrců, ba dokonce se může stát, že zanikne. To vše pro naše poučení, abychom zjistili, jak se věci ve skutečnosti mají a jak to vše funguje. Pak jednoho dne Bůh Všemohoucí uzná za vhodné, aby se to změnilo a zapomenutý obor dostane exaktní základy, čímž se stává nezničitelným a věčně existujícím, tedy nesmrtelným. Takové oživení se nazývá vzkříšení z mrtvých. Je jasné, že ten obor nemohl být zničen, ani se nemohl změnit, pokud se nezměnili univerzální zákonitosti jsoucí předmětem daného oboru.
Nuže, jak to začít? Tak skokem do hluboké vody anebo mám vás nejdříve učit plavat? Ten, kdo chtěl se již plavat naučil a kdo by se topil, tomu jistě pomohou jeho přátelé, čím obdrží ještě vyšší požehnání, kterým pak předběhnou své soupeře, kteří nikomu nepomáhají. Upozorňuji však na to, že předvádění své spravedlnosti nikomu nebude ke skutečnému užitku. Uvádím základní pilíře cesty, které mi byly svěřeny do péče. Kdysi moudrý Archimédes řekl: "Dejte mi pevný bod a vyvrátím zemi ze svých čtyř rohů." Jak moudrá jsou tyto slova. Pyramidy jsou dokladem toho, že číslo čtyři hraje důležitou roli pro nás. Kromě toho všemohoucí Bůh se objevil svým prorokům v podobě bytosti, jehož trůn je nošen čtyřmi anděly se šesti křídly, které jsou plno očí. Je zřejmé, že tyto bytosti nebudou úplně stejné, ale mají odlišné vlastnosti stejně tak, jako ani apoštoly Ježíše nebyli úplně stejní a nemají naprosto stejné vlastnosti ani nebeští králové sedící kolem trůnu všemohoucího Boha. Nás zajímají právě jejich odlišnosti a také jejich podobnosti. Dospějeme k fascinujícím závěrům, ale nejdříve vám poskytnu ten pevný bod, kterým budete schopni uskutečnit převrat. Z metodologického hlediska přesnost a zákony logiky jsou prvotné, ale to přece každý dobře zná. Ano, zná to důvěrně každý mluvící člověk na zemi a korunují tím každého mluvícího člověka za krále matematiky. Je to jen neschopnost učitelů, že lidstvo má jiný názor na posvátnou logiku. Druhým pevným bodem je láska, protože komu bych měl věřit, když ne tomu, kdo vytrval až do smrti čerpajíc energii z nevyčerpatelné moudrosti. Takovým zasvěcencem, který vydal svědectví o pravdě vodou, duchem i svou krví je český mág Frabato neboli František Bardon, který se prokázal, jako skutečně pevný bod v rozbouřeném světě. Pak další nevyvratitelné věci, jako Kniha proměn I-Ging, Kniha stvoření Sefer Jecirah, moudrost čínských mudrců a císařů, indičtí mistři tantrizmu, kterým se podařilo proniknout do nejhlubších tajů univerzální vědy. Poděkování patří všem, kteří zpřístupnili a přeložili tyto informace pro nás, abychom mohli dospět k jednotě a zvítězit nad temnotou a nad omylem.
Začínáme tedy tou čtverkou, který je základem božského projevu a pyramid. Tajemství je pak ukryto také v číslu 9, což je dvakrát čtyři a střed neboli Slunce, což tvoří sluneční soustavu. Nyní již stačí jen s důvěrou se obrátit k základním výrokům, které nám zanechali zasvěcenci. Jsou to uspořádání a základní korespondence přiřazení hexagramů k magickému čtverci sféry Saturn, pak uspořádání tantrického talismanu s devíti drahokamy a také symbolika třetí tarotové karty tak, jak to uvádí František Bardon v knize o opravdové kabale, všímejte si tam čtverce.
Začneme tedy dlouhou pouť tantrickým talismanem devíti drahokamů. Naleznete to také v knize Harish Johari: "Léčivá síla drahých kamenů podle tantrizmu ajurvédy a astrologie". Dokonalé uspořádání devíti drahokamů je tajemstvím hodným veliké vážnosti a úcty. Nahoře je Diamant, uprostřed je Rubín, dole je Modrý safír. Žlutý safír je nalevo, nad nim je Smaragd vedle Diamantu. Pak dalším sousedem diamantu je Perla, vpravo je Červený korál, pod nim je Hesonit, což je vpravo od modrého safíru. Mezi žlutým a modrým safírem je pak Kočičí oko.
Jestliže chceme přiřadit toto uspořádání přímo k magickému čtverci sféry Saturn, obdržíme analogie, ale nepovede nás to k vytouženému cíli poznání a vítězství láska a pravdy. Jestliže však se přidržíme toho, co je jisté a nebudeme vymýšlet omyly, pak dosáhneme cíle. Co je jisté? Jestliže máte dobrého učitele, povede vás přímou cestou skrze stezek moudrosti až k orákulu I-Ging, což je Kniha proměn, což je snad nejstarší dochovaná kniha v historii lidstva, ale na rozdíl od Bible byla stále zdokonalována čínskými císaři, ale i legendárním Confuciem. 64 hexagramů I-Ging je polarizací 32 stezek moudrosti Sefer Jeciry neboli Knihy stvoření, což je zdrojem informací z druhého kontinentu, kde také je považován za nejstarší pramen kabaly. Indie, Čína a hebrejská kabala spojili své síly, aby nyní v tomto čase podaly nezvratný důkaz.
4 9 2
3 5 7
8 1 6
To je magický čverec (jantra) sféry Saturn, má trojkový rytmus. Číslem sféry Saturn však je 2. Také se držím knihy "Klíč k opravdové kabale", kde jsou uvedené číselné analogie planet:
Saturn tam má číslo 3,
Jupiter tam má číslo 4,
Mars tam má číslo 5,
Slunce tam má číslo 6,
Venuše tam má číslo 7,
Merkur tam má číslo 8
Měsíc tam má číslo 9.
Hermetická numerologie pro mantické účely tento systém má posunuté přesně o 1:
k číslu 0 tam patří Měsíc,
k číslu 1 tam patří planeta Pluto,
k číslu 2 tam patří planeta Neptun,
k číslu 3 tam patří planeta Uran,
k číslu 4 tam patří planeta Saturn,
k číslu 6 tam patří planeta Mars,
k číslu 7 tam patří Slunce,
k číslu 8 tam patří planeta Venuše,
k číslu 9 tam patří planeta Merkur.
V tomto případě se jedná o projev dané planety v astrálním světě, zatímco F. Bardon uvádí řád magického čtverce dané planeta, což je také číslem rytmu systému analogií planety.
Systém kabalistické mystiky podle Knihy stvoření Sefer Jecirah je posunut opačným směrem:
Bet - 2 - Saturn (jiný systém uvádí Merkur)
Gimel - 3 - Jupiter (jiný systém uvádí Měsíc)
Dalet - 4 - Mars (jiný systém uvádí Venuši)
Kaf - 20 - Slunce (jiný systém uvádí Jupiter)
Pe - 80 - Venuše (Pe doslova znamená Měsíc)
Reš - 200 - Merkur (jiný systém uvádí Slunce)
Taw - 400 - Měsíc (jiný systém uvádí Saturn)
Tak nyní z toho můžete být zmateni. Na okraj uvádím, že v kabale hraje významnou roli rytmus čísla 11, což je považován za rytmus akášický a spojuje např. písmena Alef a Lamed, tak podle tohoto rytmu čísla 11, sedmnácté písmeno Pe (Venuše) je v analogii s číslem 6, což situaci trochu vyjasňuje, ale třikrát se tam vyskytuje analogie s číslem 2, což nás nemusí trápit, protože čísla 2, 5, 8 tvoří diagonálu Saturnova magického čtverce, navíc tvoří rytmus trojkový a kosmologie považuje tyto čísla za spojovací a čínská kosmologie je má za střed neboli zem. Poslední písmeno je přiřazeno vykonávající moci Měsíce, má číslo 400, to poukazuje na silný vztah Měsíce k Marsu, což je potvrzena také védskou astrologií. Měsíc a Mars jsou přátelé a některé systémy (např. A. Crowley) přiřazují planetu Mars k písmenu Pe, což znamená Měsíc.
Aby situace nebyla tak jednoduchá uvádím ješte dva významné systémy numerologie. První je systém vysoce váženého indického zasvěcence Harish Johari, pak systém Waltra B. Gibsona z knihy Magie čísel, aby bylo jasné, že naše chápání energií planet je nejednoznačná.
Vysoce vážený a opravdu přesný systém numerologie od Harish Johari uvádí planety takto:
1 - Slunce
2 - Měsíc
3 - Jupiter
4 - Ráhu
5 - Merkur
6 - Venuše
7 - Kétu
8 - Saturn
9 - Mars
Tento systém je významný i z toho důvodu, že neuvádí transsaturnské planety, což je správné, protože tyto planety pohybují velice pomalu a mají slabý vliv. Ráhu a Kétu jsou poloplanety a jak uvidíme později, je naprosto správné je zařadit do systému planet místo transsaturnských. Tak co můžeme říci o tomto systému? - Podobá se systému Sefer Jeciry, což je významné, ale jsou tu významné odlišnosti a to hned vysvětlíme. Především je nutné si uvědomit, že nižší čísla znamenají vyšší a od země vzdálenější, substilnější energie a proto Měsíc je nesprávně zařazen k vysoce substilní vibraci čísla 2 a Saturn, který je nejvzdálenější velkou planetou také nemůže mít materializující vybraci čísla 8. Čísla 2 a 8 jsou na diagonále magického čtverce sféry Saturn a když je zaměníme obdržíme podivuhodný řád tohoto magického čverce, což vše vysvětluje. To, že touto záměnou obdržíme systém jasného proudění číslování je příčinou toho, že hinduistický systém uváděný zasvěcencem Harish Johari zaměnil číslo Měsíce a Saturnu. Je nutné tedy korigovat nikoliv numerologii, ale naše chápání těchto dvou planet. Planety mají rozmanitý a složitý vliv, ale nejvyšší zasvěcenci se zhodují v tom, že existuje přiřazení energií planet k číslům a jistě nebude popřen systém takového mistra, jaký byl František Bardon, ale je nutné vše uvést na pravou míru a pochopit, že jsou posuny v číslování podle účelu systému.
Podobně je to s energií Slunce. Mnozí, i následující systém W.B.Gibsona, uvádí Slunce s číslem 1, protože Slunce je přece autorita, určuje osobnost v astrologii, ovšem numerologové zapomínají na to, že Slunce pouze zprostředkuje energie, udržuje vše po hromadě svou silou a osobnost může být tak autoritativní, jako intuitivní, neambiciózní a to vše podle toho, kde stojí Slunce a které energie zrovna přivádí na inicializovanou, energii přijímající otevřenou bytost. Je nanejvýš správné přiřadit Slunce k číslu 5, které má vysokou energii a splňuje tuto úlohu, což poukazuje na vztah planety Merkur a Slunce. To je správné, protože Merkurius je nejblíže ke Slunci, je nejvniřnější velkou planetou naší sluneční soustavy, tuto úlohu hraje i v alchymii. Opět upozorňuji, že systém numerologie zasvěcence Harish Johari je naoprosto v pořádku, je nutné ovšem korigovat hinduistický systém chápání složité podstaty vlivu jednotlivých planet. Nyní jsme u planety Merkur. Ušlechtilý Merkurius byl vytlačen mocnějším středem, Sluncem a číslo 1 je volné. Je podstatou Merkuria vibrace čísla 1? Nikoliv, protože to je něco vyššího, než sféra Saturn a Merkurius je úplně na opačném konci, nejblíže ke Slunci, je tedy poslední a proto patří k božskému číslu 7, k dokonalosti, hrdinství, inteligence a spravedlnosti. Kétu pak patří k číslu 1, protože Kétu je dračí ocas, ale Rahu je dračí hlava. Hlava hada Oroboros kouše do svého ocasu a to je tajemství dvou poloplanet Rahua a Kétua. Ráhu má číslo 9 a je hlavou, Kétu má číslo 1 a je ocasem, tak je kabalistický strom života obrácen zhůru nohama, jak je to vidět i podle znázornění Roberta Fludda, jehož autoritu rovněž těžko může někdo napadnout. Mars se tedy správně zařadil k číslu 4, což je číslem moci a vytrvalosti za všech okolností. To je opět významnou korekcí hinduistického chápání planet, protože války většinou vedou bytosti sféry Merkur, oni jsou znalci válečného umění a mistři boje, přímo řídí mentální procesy, ale Mars je vzdálená planeta, nemá na starosti vedení válek, ale napravování křivd a zboření silně zakořeněných předsudků, což vyžaduje houževnatost a skromnost moci čísla 4, což je kořenem.
Proč říkám, že Mars je vzdálenou planetou a Merkurius je blíže, když Země je třetí planetou od Slunce a Mars hned čtvrtou. Všechny planety projevují svůj vliv na Zemi skrze Slunce, Slunce zprostředkuje jejich vliv na zem. Proto je Slunce zařazeno v systému číslování místo Zemi, protože mezi planetou Venuše a Mars je právě Země a Měsíc, přesto sféru Mars lze navštívit až po seznámení se s některými bytostmi sféry Slunce, ale sféru Merkur může mág vyhledat hned po modro-sříbrné sféry měsíčních bytostí. Měsíc má analogii s astrálním světem a Merkur s mentálním světem, sféra planety Venuše je pak v analogii s akášickým principem.
Nyní můžeme uvést naše číslování planet po inspiraci významným hinduistickým systémem:
1 - Kétu
2 - Saturn
3 - Jupiter
4 - Mars
5 - Slunce
6 - Venuše
7 - Merkur
8 - Měsíc
9 - Ráhu
Toto číslování planet je základem exaktní kosmologie. Spojuje nauku čínských císařů, moderní kabalu a mysteria nejvyššího tantrizmus. Podle tohoto systému vše dokonale zapadá do sebe, ale pro pořádek ještě uvedu také systém číslování planet podle numerologie W. B. Gibsona:
1 - Slunce
2 - Měsíc
3 - Mars
4 - Merkur
5 - Jupiter
6 - Venuše
7 - Saturn
8 - Uran
9 - Neptun
Jedná se o naprosto odlišné číslování planet a autor to také obratně zdůvodnil. Zprostředkující energii u něho má Jupiter, přítel Slunce. Měsíc má opět číslo 2, u Merkur je zdůrazněna Panna. Je věcí názoru, zda je vhodné přiřadit transsaturnské planety k vysokým číslům, ale analogie tu nesporně jsou, nicméně tento systém není universální a vyjadřuje pouze určitý způsob myšlení.
Našim cílem je jednotný formalizmus, který umožňuje jednoduše chápat co nejvíce souvislostí, dobrý systém je laskavý, je mnemotecnickou pomůckou, která pomáhá chápat vše.
Nyní se podívejme na uspořádání zázračného tantrického talismanu devíti drahokamů. Tento talisman vytváří své vlastní energetické pole kolem sebe i bez nabíjení drahokamů, chrání svého majitele a pomáhá mu realizovat jeho cíle tak, že ho učí moudrosti, protože sám je moudrý. Jak může být talisman, což je neživým předmětem moudrým? Vše na světě je živé, ať žijí nadále.
Dokonalé uspořádání devíti drahokamů je tajemstvím hodným veliké úcty. Nahoře je Diamant, uprostřed je Rubín, dole je Modrý safír. Žlutý safír je nalevo, nad nim je Smaragd vedle Diamantu. Pak dalším sousedem diamantu je Perla, vpravo je Červený korál, pod nim je Hesonit, což je vpravo od modrého safíru. Mezi žlutým a modrým safírem je pak Kočičí oko.
k diamantu patří Venuše,
ke korálu Mars,
k modrému safíru Saturn,
k žlutému safíru Jupiter,
k perle Měsíc,
k smaragdu Merkur,
k hesonitu patří Ráhu a
ke kočičímu oku Kétu.
Proti sobě jsou drahokamy, které budí energetické pole dvoupólovou dynamizací, protože jsou podobné a mohou jeden druhému předávat energii, ale to nestačí, protože cílem je dynamizace planetárných opozice, které jsou proti sobě v magickém čtverci sféry Saturn, ale tyto energie jsou natolik rozdílné, že se nedají dvoupólově dynanizovat, jen zprostředkovaně neboli čtyřpólově je lze dynamizovat v kruhu skrze další dva rezonátory. Planetární opozice se tedy neumístí proti sobě, ale navzájem kolmo v kříži čtyřpólové dynamizace. To platí na Mars a Venuši, na Ráhu a Kétu. S opozicí Saturn a Měsíc je to ještě složitější, protože tyto dva sféry jsou od sebe velice vzdálené, nelze proto uskutečnit výměnu energií mezi nimi ani čtyřpólovou dynamizací, ale čtyřpólová dynamizace se uskuteční mezi Měsícem a Merkurem a pak také mezi Saturnem a Jupiterem, což rovněž nelze uskutečnit dvoupólově kvůli rozdílnosti energií. Konečná dynamizace vzdálených planetárných opozic pak probíhá skrze dva čtverce, což jest také znázorněn kilichorem při stvoření dokonalých elementárných bytostí jak to popisuje F.B.
Chybí nám ještě další pevný bod v podobě číslování hexagramů a trigramů v binárním kódování, jako jsednocující systém numerologie, I-Ging a Kabaly. Očíslování trigramů je:
hrom je číslo 1,
voda je číslo 2,
jezero je číslo 3,
hora je číslo 4,
oheň je číslo 5,
vítr je číslo 6,
nebe je číslo 7 a
země je číslo 8.
Číslo 9 je pak opět trigram hrom, to je rytmus čísla 8 neboli merkurské sféry, ale číslem sféry Merkur je 7. Rytmus 6 patří Slunci, ale číslem sféry Slunce je 5. Rytmus Marsu je pětkový, ale číslem sféry Mars je 4. Uprostřed je Slunce a kolem Slunce jsou planety a dvě poloplanety:
4 9 2
3 5 7
8 1 6
Toto uspořádání poukazuje na vyrovnanost. Uprostřed je člověk, Slunce anebo Země, jak chcete, kolem středu jsou harmonicky uspořádané planety tak, že součet dává vždy 10, což je úplnost.
Uvedu 5000 let staré přiřazení trigramů k číslům podle systému nebeského kompasu Fu Si:
1 - země
2 - vítr
3 - oheň
4 - jezero
5 - střed
6 - hora
7 - voda
8 - hrom
9 - nebe
Jestliže nyní porovnáme sjednocující číslování trigramů podle binárného kódování s tímto 5000 let starým systémem zasvěcence Fu Si, obdržíme významné nevyvratitelné souvislosti:
1 - země - binárně 8 (Kétu-Měsíc) - dvoupólová dynamizace
2 - vítr - binárně 6 (Saturn - Venuše) - dvoupólová dynamizace
3 - oheň - binárně 5 (Jupiter - Slunce) - (silné přátelství k Slunci)
4 - jezero - binárně 3 (Mars - Jupiter) - dvoupólová dynamizace
5 - střed (Slunce, "Svatý palác přesně uprostřed" - Sefer Jecira)
6 - hora - binárně 4 (Venuše - Mars) - čtyřpólová dynamizace
7 - voda - binárně 2 (Merkur - Saturn) - (smaragd - modrý safír)
8 - hrom - binárně 1 (Měsíc - Kétu) - dvoupólová dynamizace
8 - hrom - binárně 9 (Měsíc - Ráhu) - čtyřpólová dynamizace
9 - nebe - binárně 7 (Ráhu - Merkur) - dvoupólová dynamizace
Je tedy jasné, že nebeský kompas Fu Si obsahuje v sobě zakódované tajemství tantrického talismanu devíti drahokamů a můžeme být téměř jisti, že Fu Si nebyl zasvěcen do tantrizmu.
Nyní počítejme pravděpodobnost toho, že náhodným přiřazením trigramů k číslům obdržíme plán tantrického talismanu devíti drahokamů, obdržíme nepatrnou pravděpodobnost.
Systém nebeského kompasu obsahuje všechny čtyři dvoupólové dynamizace talismanu, což je jednoznačným přiřazením čtyř čísel. U přiřazení prvního čísla máme 8 možností, u druhého jen 7, u třetího 6, u čtvtého 5, což je 8*7*6*5 = 1680, pravděpodobnost je tedy menší, než tisícina.
To je ten nezvratný důkaz pravdivosti. Ta pravděpodobnost je mnohem menší, než tisícina neboli desetina procenta, což znamená, že hypotéza byla dokázaná na hladině významnosti 99.9%
Rekapitulace:
1 - Kétu
2 - Saturn
3 - Jupiter
4 - Mars
5 - Slunce
6 - Venuše
7 - Merkur
8 - Měsíc
9 - Ráhu
Magický čtverec sféry Saturn je jednoduchým, ale přesným vyjádřením nebeského uspořádání:
4 9 2
3 5 7
8 1 6
Nejdříve zaměníme Měsíc a Jupiterem, protože vzdálené opozice se nedají přímo dynamizovat ani čtyřpólově. Tak obdržíme velice zajímavé uspořádání, kde proti sobě stojí sousední sféry:
4 9 2
8 5 7
3 1 6
Vidíme dva čtverce. Jeden je 2,4,3,6, ten druhý je 7,9,8,1. Čtverce vyjadřují žádoucí dynamizace.
Pak provedeme proměnu dvou čtverců systémem kruh 0 na znak osmičky 8 neboli nekonečna:
4 9 2
8 5 1
6 7 3
Tento poslední schéma je schématem dokonalé dynamizace planetárných sil neboli tajemstvím kvadratúry kruhu také zvaným plánem tantrického talismanu devíti drahokamů podle přiřazení:
k diamantu patří Venuše - 6,
ke korálu Mars - 4,
k modrému safíru Saturn - 2,
k žlutému safíru Jupiter - 3,
k perle Měsíc - 8,
k smaragdu Merkur - 7,
k hesonitu patří Ráhu - 9,
ke kočičímu oku Kétu - 1.
Proti sobě jsou drahokamy, které budí energetické pole dvoupólovou dynamizací, protože jsou podobné a mohou jeden druhému předávat energii, ale to nestačí, protože cílem je dynamizace planetárných opozice, které jsou proti sobě v magickém čtverci sféry Saturn, ale tyto energie jsou natolik rozdílné, že se nedají dvoupólově dynanizovat, jen zprostředkovaně neboli čtyřpólově je lze dynamizovat v kruhu skrze další dva rezonátory. Planetární opozice se tedy neumístí proti sobě, ale navzájem kolmo v kříži čtyřpólové dynamizace. To platí na Mars a Venuši, na Ráhu a Kétu. S opozicí Saturn a Měsíc je to ještě složitější, protože tyto dva sféry jsou od sebe velice vzdálené, nelze proto uskutečnit výměnu energií mezi nimi ani čtyřpólovou dynamizací, ale čtyřpólová dynamizace se uskuteční mezi Měsícem a Merkurem a pak také mezi Saturnem a Jupiterem, což rovněž nelze uskutečnit dvoupólově kvůli rozdílnosti energií. Konečná dynamizace vzdálených planetárných opozic pak probíhá skrze dva čtverce, což jest také znázorněn kilichorem při stvoření dokonalých elementárných bytostí jak to popisuje F.B.
Na závěr se podívejme ještě na pozemský trigramový kompas krále Wena a provedeme záměny.
Přiřazení čísel k trigramům podle pozemského trigramového kompasu čínského císaře Wena:
1 - voda, 2 - země, 3 - hrom, 4 - vítr, 5 - (střed), 6 - nebe, 7 - jezero, 8 - hora, 9 - oheň. Toto upořádání je pozemské, takže reprezentuje vnější čtverec symboliky třetí tarotové karty a proto provedeme záměnu polí, abychom obdrželi vnitřní čtverec mentální sféry podle knihy F.Bardona.
Výsledek je podivuhodný. Ať nahoře je Venuše (6) a dole je Saturn (2). To je bilaterální symetrie.