INFORMUJEME AKTUÁLNĚ: DNE 29. LEDNA 2014 SE JIHOZÁPAD JAPONSKA ROZZÁŘIL PRUDKÝM NÁRŮSTEM RADIOAKTIVITY - VÍME PROČ!

Před dvěma dny se v oblasti jihozápadního Japonska počal realizovat velmi zajímavý jev, který evidentně souvisí s uvolněnou radioaktivitou po tragické havárii jaderné elektrárny "Fukushima". On-line detektory radioaktivního záření se rozezněly v celém regionu "Kjúšu" včetně Nagasaki ukazujíce náhlý a skutečně dramatický vzestup radiace. I když žádná z naměřených hodnot nedosáhla vyloženě "nebezpečné" úrovně, je přesto tato nastalá událost hodna hlubší analýzy.

Jde totiž o to, že náhlý nárůst radioaktivity s největší pravděpodobností úzce souvisí se směrem vanoucích větrů. Podle meteorologické služby vane vítr směrem od moře, a nikoliv z regionu "Fukushima". Tato skutečnost by mohla být na první pohled velmi matoucí, ale to pouze do té doby, dokud si nepřipomeneme tvrzení vědců, kteří se málem zapřísahali, že uniklou radioaktivitu moře pohltí, a z tohoto důvodu nemůže dojít k jejímu "odpařování" na mořské hladině. No hádejte, co se asi tak nyní právě děje! Děje se přesně to, co vědci tak intenzivně popírali.

Níže je uvedeno grafické vyobrazení ze dne 29. ledna 2014, které jsme si zapůjčili ze stránek "Nuclear Emergency Tracking Center". Na mapě je zřetelně patrné, jak četné místní detektory radioaktivity hlásí v jihozápadní části Japonska výstrahu před zvýšenou úrovní radioaktivity.

V podstatě jediným vysvětlením této anomálie je, že radiace přichází z oceánu ze směru od západu a severozápadu regionu Kjúšu. Vědci přitom veřejně tvrdili, že radioaktivní záření moře rozředí, a tudíž prý nehrozí, že by se mohlo "vypařovat" a postupně přecházet do vnitrozemí. Jenomže graf jasně ukazuje něco jiného.

Když se na mapku podíváme detailněji, zjistíme, že v severní části Japonska včetně oblasti Fukushimi svítí detektory zeleně, čímž sdělují, že zde je vše v pořádku. Ovšem daleko na jihozápadě svítily dne 29. ledna 2014 detektory červeně. Zároveň je z diagramu výše patrné, že větry v regionu Fukushimi v inkriminovanou dobu vanuly směrem na východ, případně jihovýchod, ale v žádném případě ne směrem na jih nebo jihozápad do oblasti "Kjúšu".

V oblasti "Kjúšu" jsou také vidět dvojice zelených detektorů radioaktivního záření, které poukazují na to, že nejsou zaznamenány neobvyklé hodnoty radioaktivního záření na severu a východě tohoto území. Takže jediné logické vysvětlení spočívá v tom, že dole pod ostrovem "Kjúšu", kde je výrazně teplejší oceán, dochází k intenzivnímu odpařování radiace, kterou pak směr větru žene do vnitrozemí ostrova. Ovšem, jak již bylo uvedeno výše, tato situace je v přímém rozporu s tím, o čem vědci přesvědčovali japonskou veřejnost.

Z toho ve své podstatě vyplývají dvě možnosti. Buďto byli příslušní vědečtí pracovníci ignoranti a měli by odevzdat své diplomy, anebo (což považuji za daleko pravděpodobnější) bylo jejich povídání ohledně nemožnosti "radioaktivních výparů" v oceánu součástí předem dohodnuté strategie propagandy sloužící k tomu, aby se japonské obyvatelstvo lidově řečeno "neplašilo".

Takže, milý čtenáři, můžeš si vybrat...

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.