PYRAMIDY A BOHOVÉ POČASÍ: NOVÁ VÝZVA V POHLEDU NA ZTRACENÉ STAROVĚKÉ TECHNOLOGIE
Ani po sto padesáti letech akademické egyptologie mezi vědci neexistuje shoda ohledně skutečné funkce egyptských pyramid. Tradiční egyptologie trvá na tom, že sloužily jako hrobky faraonů a jejich královen. Ovšem ne všichni tuto myšlenku akceptují; bylo navrženo a vypracováno mnoho konkurenčních hypotéz v různých duchovních, matematických, astronomických a dalších modelech. Ústředním bodem většiny alternativních teorií je Velká pyramida v Gíze, o ostatních 130-ti egyptských pyramidách se však kupodivu uvažuje jen zřídka. Vyvstává tedy otázka: Může jedna konkrétní hypotéza odpovídat všem pyramidám a ne pouze jediné, bez ohledu na její „velikost“? V těchto otázkách mytologie starého Egypta často leccos opomíjí, ponechává stranou mnoho důležitých vodítek, například způsob, jakým staří Egypťané interpretovali svět.
Mohly by tyto mýty vrhnout světlo na některé ze zmíněných hypotéz a pomoci objasnit jedno z největších bílých míst historie? Chefrénova pyramida, druhá největší v Gíze, doposud stojí na planině. Vystavěna z vápence – dobývaného na místě, každý blok o váze okolo dvou tun – Chefrenova pyramida má dva průchody, dvě padací brány a velkou granitovou truhlici v hlavní komoře. Vnitřní vápencové bloky byly pokryty vápencem z Tury dobývaným za Nilem. Konstrukce byla završena – nyní ztraceným – pyramidionem (vrcholkem). Mnoho dalších egyptských pyramid svědčí o podobném příběhu.
Rádi bychom představili možný scénář, který se dosud nepřipouštěl. Předpokládejme, že pyramida může ve své hlavní komoře produkovat elektrický náboj. Vápenec z Tury má dobré izolační vlastnosti a v zásadě vytváří schránku okolo vnitřního těla pyramidy, takže žádný proud nemohl uniknout skrze svahy pyramidy, ale místo toho stoupal skrze vnitřní vlhké kamenné jádro k vrcholku. Jakmile síla napětí dostoupila až tam, vzduch se ionizoval a došlo ke koronálnímu vybití, jež se mohlo jevit jako záře. Tento fenomén, nazývaný také jako světlo sv. Elma, je známý už po věky. Atum, prvotní bůh egy
Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.
(c)2019 Translation: Jana Richterová