ZRYCHLOVÁNÍ ČASU - (Time Wave Zero - T. & D. McKenna)
Máte také pocit, že čas běží stále rychleji? Ale co když je to opravdu tak? Ne že bych chtěl zpochybňovat fyzikální zákony, ale dostal se mi do rukou zajímavý program Time Wave Zero, který vychází z ideí Terence a Denise McKennových. Na základě studia I-ťingu, mayského kalendáře a dalších pramenů vytvořili teorii, podle které vývoj probíhá ve stále se zrychlujících fraktálních cyklech, gradujících do bodu Nula, který je podle nich totožný právě s koncem velkého cyklu mayského kalendáře 21.12.2012.
Možná by tato myšlenka vzbudila pouze úsměv na rtech, ale když jsem se zahloubal nad grafickými výstupy tohoto programu, začal mi ten úsměv poněkud tuhnout. Prostudujte si sami předchozích pět grafů. I když vyznačené body v grafech beru trošku s rezervou, souvislosti jsou zarážející.
Následující graf potom představuje závěrečných 12 roků do bodu 'Nula' a pak ještě uvádím zvětšený výřez křivky pro rok 2002. Oba grafy jsou vygenerovány programem Time Wave Zero. Pro vysvětlení dodám, že vypočítávaný index "novosti" (sloupec čísel na levé straně grafu) je něco jako převrácená hodnota množství změn a odpovídá výskytu nových myšlenek, událostí a vývojových skoků.
Čím nižší je tedy hodnota tohoto indexu, tím rychleji se události valí a jak se index blíží nule, roste rychlost změn a výskyt "novinek" k nekonečnu. Na grafu pro rok 2002 si všimněte především strmého poklesu křivky od cca 18.6.2002 do cca 20.8. a potom velmi pozvolného nárůstu do konce roku 2002. Tuhle část si již můžeme pro sebe opatrně vyhodnotit, osobně mám pocit, že křivka velmi dobře odpovídala skutečnosti. Navíc se mi opravdu stále zřetelněji ukazuje, že pokles křivky neodpovídá katastrofickým událostem. Právě naopak, jedná se o vývojově významná pozitivní období, na která se mohou těšit všichni, kteří na sobě jsou ochotni pracovat.
Tento obrázek ukazuje trošku širší časové souvislosti. Značka je nastavena na nejnižší bod poklesu v roce 2003 (6.7.). Tento pokles hodnoty indexu "novosti" vypadá také docela významně. Potom by mělo následovat přechodné "uklidnění" přibližně až do července roku 2004.
Následující obrázek zachycuje právě období prudkého poklesu křivky od července do 23. září 2004, naásledovaný velmi pozvolným vzestupem křivky. Bude znamenat rok a půl zrychleného období, potom opět chvilky zklidnění.
Vypadá to tak, že poklesy křivky (tedy nárůst "novosti") jsou obdobím velmi nakloněným změnám, které se z dlouhodobého hlediska projevují pozitivně. Pokud se tedy chystáte k větším změnám ve svém osobním životě, mělo by jim následující období přát.
Poslední obrázek zachycuje období 2004 až 2007, značka je nastavena na 1.12.2005. Poslední čtvrtletí roku 2005 je ve znamení určitého zpomalení přívalu pozitivních novinek podporujících náš růst. Od začátku roku 2006 nás čeká opět zrychlení, maximum změn (=minimální hodnota koeficientu) bude koncem února. Od září 2006 nás čeká opět zpomalení novosti.
Pozor ale na jednu věc: období nárůstu křivky se projevuje menším přívalem novinek, ale na druhé straně to nemusí znamenat že se "nic neděje". Děje, ale ty události jsou z dlouhodobého hlediska spíš negativní. (I když - co je vlastně negativní, že?)
Ta pravá "jízda" a smršť změn by nás ovšem měla čekat od konce roku 2008. Takže uvidíme...
Na závěr ještě poznámka pro ty, kteří se neustále něčeho bojí a očekávají různé "konce světa". Ani Nostradamos nepředpovídal, že by svět měl zaniknout. Pouze mluvil o konci světa takového, jaký známe. Co myslíte, poznali by naši předkové dejme tomu z před 200 roků náš svět? No a to stejné platí o koeficientu "novosti".
Co se stane, až jeho hodnota dosáhne nuly? Nevím, ale faktem je, že se svět opravdu mění stále rychleji. A na nás je, jestli toto zvyšování vibrací dokážeme následovat vzrůstem svých osobních vibrací, morálním růstem a množstvím Lásky, kterou dokážeme rozdávat kolem sebe. Pokud ano, rozhodně se není potřeba ničeho obávat. Prostě plynule budeme přecházet do "Nového věku"...
Program Time Wave Zero ke stažení. Bohužel, je jen DOSový, ale jde spustit i ve Windows.
Převzato: Jitřní Země
(c) RNDr. Jiří Holub